1973 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Diyarbakır’da tamamladı. 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Bir süre makine mühendisliği yaptıktan sonra, Girişimci ve KOBİ’lere yönelik eğitim, danışmanlık ve yönlendirme hizmetleri sunan Avrupa Birliği tarafından fonlanan ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından idare edilen GİDEM (Girişimci Destekleme Merkezi) Projesi’nin Diyarbakır Ofisi’nde İş Geliştirme Uzmanı olarak 6 yıl süre ile görev yaptı.

Askerlik sonrası bir süre Aygaz A.Ş’de Dökmegaz ve Otogaz Satış Sorumlusu olarak görev yaptı. Diyarbakır’da aile işletmesi olan Çevre Analiz Laboratuarı’nın kuruluşunda görev aldı ve 2 yıl süre ile Genel Müdürlük yaptı. 2008 yılında Çalık Enerji’nin Aşkabat Ofis Müdürü olarak Türkmenistan’da görev yaptı. 2010 yılında TOBB’un bir AB Projesi olan ABİGEM’in Adana Ofisi’nde, İş Geliştirme Sorumlusu olarak görev yapmaya başladı ve 2011 yılında, kendi işletmesi olan ve Adana’da faaliyet gösteren Bülent Yüce Yönetim Danışmanlığı’nı kurdu. 2012-2015 yılları arasında yine TOBB’un AB Projesi olan ABİGEM’in Hatay Ofisi’nin Direktörlük görevini yürüttü. Bu süre zarfında Antakya, İskenderun ve Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odaları ile çok sayıda projeye gerçekleştirdi.

2016-2019 yılları arasında, geçici koruma altındaki Suriyeliler ve Türk dezavantajlı gruplara yönelik bir göç ve iş edindirme projesi olan Türk Alman İşbirliğinde Mesleki Beceri Geliştirme Projesi’nin (TAMEB) Hatay Koordinatörü olarak görev yaptı. 2013-2015 yılları arasında, Mustafa Kemal Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi (MBA) Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2018-2019 yılları arasında ise, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde, Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı.

Danışmanlık yaşamımda, KOSGEB’in akredite eğitmeni olarak 80 grup (yaklaşık 2.000 kişi) Girişimcilik Eğitimleri verdi. 150’den fazla yeni girişimcinin danışmanlığını yaptı. Öte yandan, 50’den fazla işletmeye hibe projeleri yazdı ve yönetti. 6 işletmede, uzun süreli ve kapsamlı Yönetim Danışmanlığı ve İş Geliştirme projeleri gerçekleştirdi. Çok sayıda KOBİ’de ise kısa dönemli iyileştirme ve geliştirme faaliyetlerinde bulundu. 2019 yılında, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından belirlenen “Seviye 6 KOBİ Danışmanı” belgesini aldı ve Akredite KOBİ Danışmanı oldu. İyi derecede İngilizce, temel düzeyde Rusça ve Türkmence dillerini konuşabilmektedir.